Malowanie proszkowe Kielce - cena

Malowanie proszkowe to nowoczesny sposób nanoszenia farb i lakierów na powierzchnie metalowe. Sprawdza się w przypadku prawie wszystkich rodzajów metali, jedynym warunkiem jest przewodzenie przez nie prądu elektrycznego. Często tym sposobem malowane są części samochodowe, zwłaszcza felgi - zarówno stalowe, jak i aluminiowe. Jeżeli więc jakiś element Twojego auta wymaga polakierowania, warto wybrać się na malowanie proszkowe w Kielcach. Cena takiej usługi jest na podobnym poziomie, jak w przypadku lakierowania tradycyjnymi sposobami.
Skontaktuj się i otrzymaj wycenę!

Tajniki malowania proszkowego

Skąd fenomen tego typu malowania? Otóż posiada ono wiele zalet i jednocześnie jest bardzo łatwe w wykonaniu, jeżeli posiada się odpowiedni sprzęt. Proces polega na podłączeniu malowanego metalowego elementu do źródła wysokiego napięcia, rzędu 50 do 100 tysięcy V. Powoduje to powstanie intensywnego pola elektromagnetycznego, które silnie przyciąga proszek do malowania. Warstwa pyłu, która nie została osadzona na powierzchni metalu, może zostać odzyskana. Wobec tego proces ten jest bardzo ekonomiczny i ekologiczny, ponieważ prawie 100% lakieru zostaje wykorzystane. Następnie pod wpływem wysokiej temperatury proszek zostaje rozpuszczony, tworząc grubą i trwałą warstwę lakierniczą. Usługę tę można bez problemu zlecić w mieście Kielce. Cena malowania proszkowego jest przystępna dla każdego, opinie znakomitej większości korzystających są bardzo pozytywne, a sam proces jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska.

Malowanie proszkowe w Kielcach - cena

Jeżeli w Twoim aucie felgi mają najlepsze lata już dawno za sobą, możesz zdecydować się na ich odnowienie właśnie za pomocą malowania proszkowego. Usługa ta dostępna jest zarówno w przypadku felg stalowych, jak i aluminiowych. Jeżeli posiadasz jeszcze fabryczny zestaw, to ich nowe odpowiedniki mogą być już bardzo trudno dostępne, albo wyjątkowo drogie. Dzięki malowaniu proszkowemu można odnowić komplet felg w taki sposób, że będą one praktycznie nie do odróżnienia od fabrycznych egzemplarzy. W ten sposób możesz zaoszczędzić dużo środków finansowych, które w przypadku posiadania auta z pewnością przydadzą się na inne naprawy bądź usprawnienia. Trzeba też wziąć pod uwagę, że nie tylko felgi da się odnowić w ten sposób, ale też inne elementy auta. Malowanie proszkowe dobrze sprawdzi się podczas nakładania lakieru na błotniki, zderzaki czy też elementy zawieszenia. Metoda ta pozwala na ukrycie różnego rodzaju niedoskonałości powierzchni, daje bardzo twardą mechanicznie powłokę, a także stanowi świetne zabezpieczenie antykorozyjne.
Sprawdź całą ofertę Kolorbud!
Czekamy na Twoje pytania!
Jesteśmy tutaj
25-217 Kielce, ul. Hauke Bosaka 7
Telefon

508 387 873

724 077 002

880 430 733 - piaskowanie, piaskarki